Walsin Technology Corporation WLCW1005CFB5N1TB
WLCW1005CFB5N1TB
Part No.:
WLCW1005CFB5N1TB
Datasheet:
WLCW1005CFB5N1TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 5.1NH 0402
Inductance:
5.1 nH
Tolerance:
±0.1nH
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz