Walsin Technology Corporation WLCW1005CFC1N5TB
WLCW1005CFC1N5TB
Part No.:
WLCW1005CFC1N5TB
Datasheet:
WLCW1005CFC1N5TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.5NH 0402
Inductance:
1.5 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
1 A
DCResistance(DCR):
30mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
18GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz