Walsin Technology Corporation WLCW1005CFC1N7TB
WLCW1005CFC1N7TB
Part No.:
WLCW1005CFC1N7TB
Datasheet:
WLCW1005CFC1N7TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 1.7NH 0402
Inductance:
1.7 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
640 mA
DCResistance(DCR):
100mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
17GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz