Walsin Technology Corporation WLCW1005CFC5N8TB
WLCW1005CFC5N8TB
Part No.:
WLCW1005CFC5N8TB
Datasheet:
WLCW1005CFC5N8TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 5.8NH 0402
Inductance:
5.8 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
700 mA
DCResistance(DCR):
120mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz