Walsin Technology Corporation WLCW1005CFG75NTB
WLCW1005CFG75NTB
Part No.:
WLCW1005CFG75NTB
Datasheet:
WLCW1005CFG75NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 75NH 0402
Inductance:
75 nH
Tolerance:
±2%
CurrentRating(Amps):
135 mA
DCResistance(DCR):
2.1Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
2.4GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz