Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH13NTB
WLCW1005CFH13NTB
Part No.:
WLCW1005CFH13NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH13NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 13NH 0402
Inductance:
13 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
430 mA
DCResistance(DCR):
210mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz