Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH15NTB
WLCW1005CFH15NTB
Part No.:
WLCW1005CFH15NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH15NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 15NH 0402
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
460 mA
DCResistance(DCR):
160mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz