Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH27NTB
WLCW1005CFH27NTB
Part No.:
WLCW1005CFH27NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH27NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 27NH 0402
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
280 mA
DCResistance(DCR):
520mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
3.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz