Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH33NTB
WLCW1005CFH33NTB
Part No.:
WLCW1005CFH33NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH33NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 33NH 0402
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
260 mA
DCResistance(DCR):
630mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
3.2GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz