Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH43NTB
WLCW1005CFH43NTB
Part No.:
WLCW1005CFH43NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH43NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 43NH 0402
Inductance:
43 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
250 mA
DCResistance(DCR):
700mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
3GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz