Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH56NTB
WLCW1005CFH56NTB
Part No.:
WLCW1005CFH56NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH56NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 56NH 0402
Inductance:
56 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
200 mA
DCResistance(DCR):
1.17Ohm Max
Q@Freq:
25 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant:
2.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz