Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH62NTB
WLCW1005CFH62NTB
Part No.:
WLCW1005CFH62NTB
Datasheet:
WLCW1005CFH62NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 62NH 0402
Inductance:
62 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
145 mA
DCResistance(DCR):
1.82Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant:
2.6GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz