Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH7N3TB
WLCW1005CFH7N3TB
Part No.:
WLCW1005CFH7N3TB
Datasheet:
WLCW1005CFH7N3TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 7.3NH 0402
Inductance:
7.3 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
570 mA
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
6GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz