Walsin Technology Corporation WLCW1005CFH9N7TB
WLCW1005CFH9N7TB
Part No.:
WLCW1005CFH9N7TB
Datasheet:
WLCW1005CFH9N7TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 9.7NH 0402
Inductance:
9.7 nH
Tolerance:
±3%
CurrentRating(Amps):
540 mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz