Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ12NTB
WLCW1005CFJ12NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ12NTB
Datasheet:
WLCW1005CFJ12NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 12NH 0402
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
500 mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz