Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ15NTB
WLCW1005CFJ15NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ15NTB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
WLCW1005CFJ15NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 15NH 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CW
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
460 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
160mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz