Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ19NTB
WLCW1005CFJ19NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ19NTB
Datasheet:
WLCW1005CFJ19NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 19NH 0402
Inductance:
19 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
370 mA
DCResistance(DCR):
270mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
4.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz