Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ51NTB
WLCW1005CFJ51NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ51NTB
Datasheet:
WLCW1005CFJ51NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 51NH 0402
Inductance:
51 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
210 mA
DCResistance(DCR):
1.08Ohm Max
Q@Freq:
25 @ 200MHz
Frequency-SelfResonant:
2.85GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz