Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ82NTB
WLCW1005CFJ82NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ82NTB
Datasheet:
WLCW1005CFJ82NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 82NH 0402
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
130 mA
DCResistance(DCR):
2.24Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
2.3GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz