Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ8N2TB
WLCW1005CFJ8N2TB
Part No.:
WLCW1005CFJ8N2TB
Datasheet:
WLCW1005CFJ8N2TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 8.2NH 0402
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
540 mA
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz