Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ91NTB
WLCW1005CFJ91NTB
Part No.:
WLCW1005CFJ91NTB
Datasheet:
WLCW1005CFJ91NTB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 91NH 0402
Inductance:
91 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
125 mA
DCResistance(DCR):
2.38Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
2.1GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz