Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJ9N6TB
WLCW1005CFJ9N6TB
Part No.:
WLCW1005CFJ9N6TB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
WLCW1005CFJ9N6TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 9.6NH 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CW
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
9.6 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
540 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
5.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz