Walsin Technology Corporation WLCW1005CFJR12TB
WLCW1005CFJR12TB
Part No.:
WLCW1005CFJR12TB
Datasheet:
WLCW1005CFJR12TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 120NH 0402
Inductance:
120 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
110 mA
DCResistance(DCR):
2.66Ohm Max
Q@Freq:
20 @ 150MHz
Frequency-SelfResonant:
1GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz