Walsin Technology Corporation WLCW1005CFW6N2TB
WLCW1005CFW6N2TB
Part No.:
WLCW1005CFW6N2TB
Datasheet:
WLCW1005CFW6N2TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 6.2NH 0402
Inductance:
6.2 nH
Tolerance:
±0.5nH
CurrentRating(Amps):
700 mA
DCResistance(DCR):
90mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz