Walsin Technology Corporation WLCW1005CQC7N6TB
WLCW1005CQC7N6TB
Part No.:
WLCW1005CQC7N6TB
Datasheet:
WLCW1005CQC7N6TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 7.6NH 0402
Inductance:
7.6 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
750 mA
DCResistance(DCR):
58mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
6.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz