Walsin Technology Corporation WLCW1005CQC8N3TB
WLCW1005CQC8N3TB
Part No.:
WLCW1005CQC8N3TB
Datasheet:
WLCW1005CQC8N3TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 8.3NH 0402
Inductance:
8.3 nH
Tolerance:
±0.2nH
CurrentRating(Amps):
640 mA
DCResistance(DCR):
79mOhm Max
Q@Freq:
30 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
7.5GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz