Walsin Technology Corporation WLCW1005CQW2N2TB
WLCW1005CQW2N2TB
Part No.:
WLCW1005CQW2N2TB
Datasheet:
WLCW1005CQW2N2TB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 2.2NH 0402
Inductance:
2.2 nH
Tolerance:
±0.5nH
CurrentRating(Amps):
1 A
DCResistance(DCR):
27mOhm Max
Q@Freq:
25 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
14GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz