Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J11NPB
WLCW2012Z0J11NPB
Part No.:
WLCW2012Z0J11NPB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWLCW2012Z0J11NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 11NH 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CW
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
11 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
600 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
150mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
3GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
500 MHz