Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J12NPB
WLCW2012Z0J12NPB
Part No.:
WLCW2012Z0J12NPB
Datasheet:
ShinYuaWLCW2012Z0J12NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 12NH 0805
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
600 mA
DCResistance(DCR):
150mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
4GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
500 MHz