Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J38NPB
WLCW2012Z0J38NPB
Part No.:
WLCW2012Z0J38NPB
Datasheet:
ShinYuaWLCW2012Z0J38NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 38NH 0805
Inductance:
38 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
500 mA
DCResistance(DCR):
270mOhm Max
Q@Freq:
40 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.8GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
500 MHz