Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J47NPB
WLCW2012Z0J47NPB
Part No.:
WLCW2012Z0J47NPB
Datasheet:
ShinYuaWLCW2012Z0J47NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 47NH 0805
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
500 mA
DCResistance(DCR):
310mOhm Max
Q@Freq:
60 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.65GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
500 MHz