Walsin Technology Corporation WLCW2012Z0J72NPB
WLCW2012Z0J72NPB
Part No.:
WLCW2012Z0J72NPB
Datasheet:
ShinYuaWLCW2012Z0J72NPB.pdf
Description:
INDUCTOR WIRE WOUND 72NH 0805
Inductance:
72 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
500 mA
DCResistance(DCR):
400mOhm Max
Q@Freq:
65 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant:
1.4GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
500 MHz