Walsin Technology Corporation WLPH201610MR24PP
WLPH201610MR24PP
Part No.:
WLPH201610MR24PP
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWLPH201610MR24PP.pdf
Description:
POWER CHOKE MOLDED 0.24UH 5.6A
  • Related Categories
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PH
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Inductance:
240 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
4.5 A
Current-Saturation(Isat):
5.05A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
21mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz