Walsin Technology Corporation WLPH252012MR68PP
WLPH252012MR68PP
Part No.:
WLPH252012MR68PP
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWLPH252012MR68PP.pdf
Description:
POWER CHOKE MOLDED 0.68UH 5A
  • Related Categories
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PH
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
3.36 A
Current-Saturation(Isat):
4.63A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
35mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
1 MHz