Walsin Technology Corporation WLPMA0A040MR22LC
WLPMA0A040MR22LC
Part No.:
WLPMA0A040MR22LC
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaWLPMA0A040MR22LC.pdf
Description:
POWER CHOKE MOLDED 0.22UH 50A
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
PM
ProductStatus:
Active
Type:
Molded
Material-Core:
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
30 A
Current-Saturation(Isat):
50A
Shielding:
Shielded
DCResistance(DCR):
1mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz