JAE Electronics WP7-P028VA1-R500
WP7-P028VA1-R500
Part No.:
WP7-P028VA1-R500
Datasheet:
ShinYuaWP7-P028VA1-R500.pdf
Description:
CONN PLUG 28POS SMD GOLD
ConnectorType:
Plug, Outer Shroud Contacts
NumberofPositions:
28
Pitch:
0.016 (0.40mm)
MatedStackingHeights:
0.7mm