Vishay Dale WSL0805R0250DTG18
WSL0805R0250DTG18
Part No.:
WSL0805R0250DTG18
Datasheet:
ShinYuaWSL0805R0250DTG18.pdf
Description:
RES 0.025 OHM 0.5% 1/4W 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
WSL-HP
Resistance:
25 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±75ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 170°C
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
0.023 (0.58mm)