Vishay Dale WSL1206R2000DTA18
WSL1206R2000DTA18
Part No.:
WSL1206R2000DTA18
Datasheet:
ShinYuaWSL1206R2000DTA18.pdf
Description:
RES 0.2 OHM 0.5% 1/2W 1206
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
WSL-HP
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±75ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 170°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.89mm)