Vishay Dale WSL2010R0340DTA
WSL2010R0340DTA
Part No.:
WSL2010R0340DTA
Datasheet:
WSL2010R0340DTA.pdf
Description:
RES 0.034 OHM 0.5% 1/2W 2010
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
34 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±75ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 170°C
Size/Dimension:
0.200 L x 0.100 W (5.08mm x 2.54mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.89mm)