Vishay Dale WSL2512R2500FBA
WSL2512R2500FBA
Part No.:
WSL2512R2500FBA
Datasheet:
WSL2512R2500FBA.pdf
Description:
RES 0.25 OHM 1% 1W 2512
Packaging:
Bulk
Resistance:
250 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±75ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 170°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.89mm)