Vishay Dale WSLP25125L000DEA
WSLP25125L000DEA
Part No.:
WSLP25125L000DEA
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ShinYuaWSLP25125L000DEA.pdf
Description:
RES 0.005 OHM 0.5% 3W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
WSLP
Resistance:
5 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
3W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±110ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 170°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.89mm)