Vishay Dale WSLT2512R4700DEK
WSLT2512R4700DEK
Part No.:
WSLT2512R4700DEK
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
WSLT2512R4700DEK.pdf
Description:
RES 0.47 OHM 0.5% 1W 2512
  • Related Categories
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
WSLT
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
1W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
TemperatureCoefficient:
±75ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 275°C
Size/Dimension:
0.250 L x 0.125 W (6.35mm x 3.18mm)
Height-Seated(Max):
0.035 (0.89mm)