Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WYO102KCMBF0KR
WYO102KCMBF0KR
Part No.:
WYO102KCMBF0KR
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaWYO102KCMBF0KR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
WYO
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
440VAC
TemperatureCoefficient:
Y5U (E)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.256 Dia (6.50mm)
Height-Seated(Max):
0.374 (9.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)