Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WYO102MCMPJ0KR
WYO102MCMPJ0KR
Part No.:
WYO102MCMPJ0KR
Datasheet:
ShinYuaWYO102MCMPJ0KR.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
440VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.256 Dia (6.50mm)
Height-Seated(Max):
0.374 (9.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)