Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WYO222MCMCB0KR
WYO222MCMCB0KR
Part No.:
WYO222MCMCB0KR
Datasheet:
ShinYuaWYO222MCMCB0KR.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
440VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)