Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WYO332MCMDRUKR
WYO332MCMDRUKR
Part No.:
WYO332MCMDRUKR
Datasheet:
ShinYuaWYO332MCMDRUKR.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
440VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)