Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components WYO472MCMDRYKR
WYO472MCMDRYKR
Part No.:
WYO472MCMDRYKR
Datasheet:
ShinYuaWYO472MCMDRYKR.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
440VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.472 Dia (12.00mm)
Height-Seated(Max):
0.591 (15.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)