Songtian Electronics Co., Ltd - use 4378 X2P2333KN1B0130110050ES0
X2P2333KN1B0130110050ES0
Part No.:
X2P2333KN1B0130110050ES0
Manufacturer:
Songtian Electronics Co., Ltd - use 4378
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaX2P2333KN1B0130110050ES0.pdf
Description:
X2 275VAC 33NF 10% P=10MM W13*H1
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bag
Series:
MPX/X2
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.453 (11.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)