JST Sales America Inc. XARR-12VF
XARR-12VF
Part No.:
XARR-12VF
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYuaXARR-12VF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 12POS 2.50MM
Packaging:
Bulk
Series:
XA
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Male Pin
NumberofPositions:
12
Pitch:
0.098 (2.50mm)