Taiyo Yuden XMK432B7222KY-TE
XMK432B7222KY-TE
Part No.:
XMK432B7222KY-TE
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaXMK432B7222KY-TE.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
M
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.079 (2.00mm)